A WordPress oldal vagy bejegyzés másolása nagyban megkönnyítheti az életedet. Mivel ezzel rengeteg időt és erőfeszítést takaríthat meg, miközben oldalaid és bejegyzéseid gyorsan megkettőződnek.
Ebben a cikkben megmutatom, hogyan lehet gyorsan másolni egy WordPress oldalt vagy bejegyzést. De előtte…
Miért is kell oldalt vagy bejegyzést másolni?
Olykor előfordulhat, hogy teljesegészében le kell másolnunk egy WordPress oldalt vagy bejegyzést az össze beállításával együtt. Például akkor, amikor weboldal készítés során az aloldalak dizájnja nagyon hasonlít egymásra.
Szóval röviden ezért lehet szükséges az oldalak, bejegyzések másolása. Most nézzük meg, hogyan is kell ezt végig csinálni!
WordPress oldal vagy bejegyzés másolás
A WordPress oldalak / bejegyzések másolására több lehetőség közül is válogathatunk. Használhatjuk a hagyományos, manuális megoldást is, amikor sajátkezűleg másoljuk át a dolgokat, magyarán Ctrl+C és Ctrl+V. Ezzel azonban nem tudjuk átmásolni a kiemelt képeket, a bejegyzésbeállításokat, a Yoast SEO keresőbeállításit és más fontos metaadatokat sem.
Szóval ezeket a plusz adatokat csak manuálisan tudjuk hozzáadni, ami plusz időt és energiát igényel.
De van megoldás arra, hogyan tudunk sokkal könnyebben 1-2 kattintással lemásolni az egész oldal vagy bejegyzés tartalmát, minden plusz beállítással együtt.
Duplicate Post bővítmény használata
Ehhez a Yoast Duplicate Post bővítményt segítségét kérjük. Erre a feladatra ez a legjobb bővítmény. A Yoast Duplicate Post bővítménnyel egy oldal vagy bejegyzés tartalmát és beállításait új vázlatba másolhatjuk, mindössze néhány kattintással.
A Yoast Duplicate Post bővítmény használat előt telepíteni kell a bővítményt a többi bővítményhez hasonlóan.
- A telepítés és bekapcsolás után kattints a Bejegyzések >> Összes bejegyzés vagy az Oldalak >> Összes oldal (Attól függően, hogy milyen tartalmat szeretnél másolni).
- Itt vigyük az egeret arra a tartalomra, amit másolni szeretnénk, majd kattintsunk a „Clone” vagy az „Új vázlat” linkre.
A „klónozás” (Clone) megkettőzi az oldalt vagy bejegyzést, de nem nyitja meg.
Míg az „Új vázlat” megkettőzi a bejegyzést és megnyitja a másolatot a tartalomszerkesztőben, így azonnal elkezdhetünk dolgozni vele.
(Azért írom a félig magyar, féli angol szavakkal a funkcióit, mivel még a cikk írásakor felemásan van lefordítva a plugin.)
A tömeges szerkesztés funkciójával egyszerre több oldalt vagy bejegyzést is másolhatunk:
- Egyszerűen jelöljük ki a másolni kívánt oldalakat vagy bejegyzéseket a mellettük elhelyezkedő jelölő négyzettel.
- Majd nyissuk le a fent található legördülő menüt és válasszuk ki a „Klónozás” vagy az „Újraírás és újraközlés” lehetőséget.
- A legördülő menüben válassza a „Klónozás” vagy a „Rewrite & Republish” lehetőséget.
- Ezután kattintsunk az „Alkalmaz” gombra.
Ezzel a Duplicate Post bővítmény segítségével rengeteg időt és energiát megspórolhatunk.
A Duplicate Post bővítmény beállításainak testreszabása
A Yoast Duplicate Post bővítmény alapértelmezés szerint csak a bejegyzéseket és oldalakat támogatja. De beállíthatjuk, hogy egyéni bejegyzés típusokat is másoljon vagy módosítsa az általa másolt elemeket a másolat létrehozásakor.
(Tudom ez a rész már egy kicsit bonyolultnak hangzik, de mindjárt meglátod a lényeget.)
- A Duplicate Post bővítmény beállításához lépjünk a Beállítások >> Duplicate Post menüpontra.
- Itt láthatjuk az összes tartalmat, amit a Yoast Duplicate Post bővítmény másolhat. Olyanokat mint például: címet, kivonatot, mellékleteket.
- Ennél a résznél egyszerűen beállíthatjuk, hogy miket is szeretnénk másolni az oldalaknál és a bejegyzéseknél.
Ezekután nézzük meg az „Engedélyek” fület:
- Az alapértelmezett beállítások szerint csak az adminisztrátorok és szerkesztők duplikálhatják a bejegyzéseket. De ezeket itt tudjuk kibővíteni, ha szeretnénk.
- Ha WooCommerce webáruházban szeretnénk használni ezt a plugint megtehetjük, mert lehetőségünk van a WooCommerce „Rendelések” és „Kuponok” másolására is.
A „Megjelenítés” fül beállítása:
- Itt kiválaszthatjuk, hogy hol szeretnénk megjeleníteni a másolt hivatkozásokat a WordPress-ben.
- Alapértelmezett beállítás szerint hozzáadja az „Új vázlat”, „Klónozás” és „Újraírás és újraközlés” hivatkozásokat a WordPress irányítópultjához. De ezeket itt tudjuk be és ki kacsolgatni.
- Miután végig mentél a beállításokon, akkor az egészet elmentheted az oldal alján található „Módosítások mentése” gombbal.
Ehhez a cikkhez az információk a wpbeginner.com-ról származnak. Itt olvashatod el a wpbeginner.com cikkét!
Ha tetszett a cikk akkor kérlek oszd meg ismerőseiddel! Vagy ha bármi kérdésed merül fel a WordPress oldal vagy bejegyzés másolással kapcsolatban, akkor írj hozzászólást és mihamarabb megválaszolom!
Az adatillusztráció a Storyset-től származik
Budai Kristóf
Helló, Budai Kristóf vagyok, WordPress weboldal készítő. A célom az, hogy mindenkinek profi és jól működő weboldala legyen. Ezért is írom a weboldal készítés blogot, hogy minél több embernek tudjak segíteni.
Ha személyes segítséget szeretnél kérni, akkor ITT TUDSZ JELENTKEZNI!