Még kezdő vagy a WordPress területén? Nem tudod hogyan is jelentkezz be a weboldaladba? Semmi gond ebben adok most egy gyors megoldást. A WordPress belépés csak az elején tűnhet bonyolultnak, de később már gyerekjáték lesz. Mivel olyan gyerekjáték, ezért ez másoknak is az lehet. Erre mutatok a végén 2 biztonsági módszert, amivel megvédheted az oldaladat a hackerek ellen.
Hol találod meg a WordPress belépési oldalát?
Több lehetőségünk is van a WordPress belépés, vagyis az adminisztrációs oldal eléréséhez. A 2 legegyszerűbb módja, ha beírjuk a domain nevünk mellé azt hogy /admin vagy /login. Így fognak kinézni:
domainnev.hu/admin vagy domainnev.hu/login
De hasonlóképpen használhatjuk a /wp-admin és a /wp-login.php végződéseket is. Amik meg így néznek ki élesben:
domainnev.hu/wp-admin vagy domainnev.hu/wp-login.php
Mindegyik ugyanúgy jól működik és mind egy helyre vezet, a WordPress bejelentkezési oldalra. (Arra azért figyelj oda, hogy a domainnev.hu helyére a saját domain nevedet írd.)
Amikor már a belépési oldalon vagy meg kell adnod a WordPress telepítésekor beregisztrált felhasználónevet és jelszót, majd a Bejelentkezésre kattintani.
Hogyan mentheted el a WordPress belépési adataidat?
A WordPress belépési oldalon a felhasználónév és a jelszó szakasz alatt egy kipipálható kis négyzetet, azzal a szövegel, hogy „Emlékezzen rám”. Miután kipiálod, onnantól kezdve a WordPress nem fog majd tőled bejelentkezési adatokat kérni.
Viszont arról érdemes tudnod, hogy csak 14 napig fog rád emlékezni. 14 nap letelte után újra be kell jelentkezned.
Hogyan teheted biztonságossá a WordPress bejelentkezést?
Ha biztonságba szeretnéd tudni a weboldaladat hacker támadások ellen, érdemes biztonságossá tenni a WordPress bejelentkezési oldaladat. Erre mutatok most 2 megoldást:
1. WordPress belépés címének megváltoztatása
Mivel a legtöbb WordPress weboldalnak a belépési címe megegyezik, így a hackerek is egyből el tudják érni azt. Nem egy vidám helyzet, amikor illetéktelenek kerülnek olyan oldalra, ahova nem lenne szabad. De erre szerencsére van megoldás.
A WPS Hide Login ingyenes bővítmény segítéségével egyszerűen megváltoztathatjuk a belépési címünket. Mutatom hogyan:
- A WPS Hide Login telepítése és bekapcsolása után menj a WordPress beállítások menüpontra.
- Majd görgess a legaljára.
- Ott találod azt a lehetőséget, hogy egyedire átállítsd a a belépési címedet.
Tipp: Érdemes olyan címet adni, ami könnyű megjegyezni, de még is különleges, hogy a hacker robotok ne tudják megtalálni. Csak is Te és a weboldal karbantartód ismerje ezt a címet.
2. WordPress belépési próbálkozások csökkentése
Ha még is sikerül valamelyik hackernek rájönni az új belépési címre. Akkor még érdemes megnehezíteni a dolgát! Akképpen, hogy csökkentjük a belépési próbálkozások számát. Magyarán lecsökkenthetjük 3 próbálkozásra és ha mind a 3 próbálkozást elrontja, akkor várni kell 20 percet az újra próbálkozásért.
Ez még jobban megnehezíti a hackerek dolgát, úgyhogy érdemes beállítani.
- Hasonlóképpen telepítsd a Limit Login Attempts Reloaded ingyenes bővítményt.
- Majd menj a Limit Login beállításiba.
- Itt meg kell adnod egy biztonsági email címet, ahol szükség esetén el tud érni a bővítmény.
- Aztán a beállítások alján be tudod állítani a próbálkozások számát és a várakozás hosszát is.
Javaslat: Eddig én a 3 próbálkozást lejjebb vittem 2 próbálkozásra. De az utóbbi időben ezt is lecsökkentettem 1 próbálkozásra, hogy még biztonságosabbak legyenek az oldalaim. Azt ajánlom Te is csökkentsd le 1 vagy 2-re a próbálkozás esélyét.
Ha tetszett a cikk akkor kérlek oszd meg ismerőseiddel! Vagy ha bármi kérdésed merül fel a WordPress belépéssel kapcsolatban, akkor írj hozzászólást és mihamarabb megválaszolom!
A felhasználói illusztráció a Storyset-től származik
Budai Kristóf
Helló, Budai Kristóf vagyok, WordPress weboldal készítő. A célom az, hogy mindenkinek profi és jól működő weboldala legyen. Ezért is írom a weboldal készítés blogot, hogy minél több embernek tudjak segíteni.
Ha személyes segítséget szeretnél kérni, akkor ITT TUDSZ JELENTKEZNI!